Pranie dywanów

Nasza firma specjalizuje się także w profesjonalnym praniu dywanów

Dywany to niemalże nieodłączny element wyposażenia wnętrza, znajdujący się w bardzo wielu polskich domach. Można je znaleźć w zasadzie w każdej części naszego domu. Co więcej spędzają na nich często czas nasze dzieci, które potrafią nawet na nich usnąć po wielu godzinach wyczerpujących i szalonych zabaw. Uwielbiają je także nasze zwierzęta. Niestety wszyscy domownicy pozostawiają na nich również dużo zanieczyszczeń, w związku z czym dywany powinno się regularnie poddawać czyszczeniu. W jaki sposób robić to najlepiej i najskuteczniej? Zapraszamy do dalszej lektury…

W jaki sposób można prać dywany?

Istnieje wiele metod prania dywanów, wykładzin i tapicerek meblowych, w tym między innymi:

  1. Zastosowanie metody ekstrakcyjnej (pranie przy pomocy karchera) – preparat czyszczący jest aplikowany równomiernie i wcierany w powierzchnię dywanów. Stosowany środek skutecznie rozpuszcza zabrudzenia, do których uda mu się dotrzeć.
  2. Szamponowanie jest to proces, który wykorzystuje specjalny szampon nakładany bezpośrednio na dywan. Środek ten służy skutecznemu rozpuszczaniu zanieczyszczeń, a następnie przeprowadza się dokładne odkurzenie dywanu, dzięki czemu usuwany jest z niego, zarówno nadmiar produktu, jak też wody.
  3. Bonnetowanie – metoda, w której stosuje się bonnet, czyli środek posiadający niesamowite właściwości absorbujące. Dzięki temu jest on w stanie w naprawdę efektywny sposób związywać wszelkie zanieczyszczenia oraz pomagać w ich usuwaniu.
  4. Czyszczenie suchymi wiórkami – odbywa się poprzez aplikację ich na powierzchni dywanów lub wykładzin oraz dokładne wcieranie ich w dywan.
  5. Pranie dywanów “na wskroś” w kąpieli wodnej.

tania pralnia dywanów warszawa

Pranie dywanów “na wskroś” w kąpieli wodnej – charakterystyka metody

Pranie dywanów na “wskroś” w kąpieli wodnej to całościowe pranie dywanu, czyli pranie z obu jego stron przy pomocy profesjonalnej chemii, automatu szorującego oraz bardzo dużej ilości wody. Po praniu następuje jeszcze wirowanie w specjalnej wirówce do dywanów. Gdy dywan zostanie wyjęty z wirówki jest prawie suchy, a następnie dosycha jeszcze w elektronicznie sterowanej suszarni. Dodatkowo cały proces prania jest poprzedzany trzepaniem mechanicznym przy użyciu automatu trzepiącego.

Zatem pranie “na wskroś” to bardzo dogłębna i równocześnie pielęgnacyjna metoda prania dywanów. Jest to bardzo istotne, ponieważ praktycznie wszystkie zabrudzenia dywanów, czy wykładzin nie są powierzchowne, a ich runo jest brudne na całej długości włosia, aż do osnowy. Szczęśliwie pranie “na wskroś” stwarza możliwość naprawdę skutecznego rozpuszczenia i wypłukania wszelkich brudów z całego runa i osnowy dywanu.

Karcher vs pranie “na wskroś” w kąpieli wodnej

Czyszczenie ekstrakcyjne przy użyciu Karchera to tak naprawdę zabieg, który służy jedynie odświeżeniu dywanu. Dzieje się tak, ponieważ jak się okazuje usuwa on tylko zewnętrzną warstwę brudu, ale nie jest w stanie pozbawić dywan jakichkolwiek większych zabrudzeń, zwłaszcza tych, które tkwią w jego głębi. Ponadto jeśli czyszczenie przy pomocy karchera zostanie przeprowadzone w niewłaściwy sposób może dojść do przemoczenia dywanu, co może jednocześnie przyczynić się do uszkodzenia podłóg w naszym domu.
W związku z powyższym pranie dywanów przy pomocy metody ekstrakcyjnej zaleca się jedynie w przypadku dywanów lekko lub średnio zabrudzonych, wykładzin, które są zamontowane na podłodze na stałe czy też tapicerki meblowej. Dlatego też, praniu przy użyciu wszelkiego rodzaju odkurzaczy piorących mówimy NIE, gdyż w ten sposób brud się jedynie rozciera i jest rozprowadzany po całej powierzchni naszego dywanu, co może prowadzić do powstawania procesów gnilnych.

pranie dywanów warszawa

Natomiast pranie “na wskroś”, przeprowadzane w automatycznych pralniach stwarza znacznie więcej możliwości, ponieważ dywan jest tam mechanicznie trzepany, prany, płukany, wirowany i suszony. Jeśli jeszcze po przeprowadzeniu tego rodzaju prania zostałyby jakiekolwiek zabrudzenia można kolejno poprawić usługę.
Zatem, jeśli porównamy metodę prania “na wskroś” z czyszczeniem dywanu przy użyciu karchera można stwierdzić, że oddając dywan do pralni zostanie on poddany licznym profesjonalnym zabiegom, które nie byłyby możliwe do wykonania samemu w domu.

Pralnia dywanów wypierze “na wskroś” każdy Twój dywan!

Pralnia dywanów w Warszawie dostosowuje konkretne środki i metody czyszczenia dywanów do tego,  z jakich materiałów dany dywan został wykonany. W związku z czym nim przystępujemy do prania zawsze sprawdzamy dokładnie skład dywanów i rodzaj ich wykonania tak, aby jak najlepiej dobrać optymalną  metodę prania. Do różnych rodzajów zabrudzeń i materiałów stosujemy różnego rodzaju środki, przy czym każdy z nich posiada wszelkie niezbędne atesty, potwierdzające bezpieczeństwo ich stosowania dla jego użytkowników.

Co więcej, na wyposażeniu pralni znajdują się między innymi automatyczne maszyny trzepiące, szorowarki, automatyczne pralnice, wirówki, profesjonalne suszarnie i różne inne maszyny, które nie tylko usprawniają naszą pracę i gwarantują szybkie wykonanie usług, ale przede wszystkim pozwalają nam na wykonywanie naszych usług w możliwie jak najwyższej jakości.

W związku z czym, jeśli zależy Ci na profesjonalnej usłudze i idealnie dopasowanej do Twojego dywanu metodzie prania skorzystaj z usług pralni dywanów w Warszawie i ciesz się swoim pachnącym i nieskazitelnie czystym dywanem już dziś! Zapraszamy!